Steering Committee
Chairperson Koichi Ito
Vice Chairperson Toru Uno
Secretaries Keizo Cho
Hiroaki Miyashita
Qiang Chen
Secretary Assistant Naobumi Michishita
Technical Program Committee
Chairperson Hiroyuki Arai
Vice Chairpersons Hisato Iwai
  Masaharu Takahashi
Jiro Hirokawa
Hiroyoshi Yamada
Members Tetsuro Imai
Yoshio Inasawa
Nozomu Ishii
Toru Takahashi
Noriaki Oodachi
Chuwong Phongcharoenpanich
Sung Tek Kahng
Kentaro Nishimori
Hiroyuki Tsuji
Jang Yang
Local Arrangement Committee
Chairperson Nobuyoshi Kikuma
Vice Chairpersons Kunio Sakakibara
  Koichi Tsunekawa
Satoshi Hori
Members Yutaka Aoki
  Kazunari Kihira
Yoshihiko Kuwahara
Kenichi Koga
Takuma Sawaya
Nobuyasu Takemura
Takanobu Tabata
Wataru Chujo
Keisuke Noguchi
Hiroshi Hirayama
Mitoshi Fujimoto
Shinichiro Matsuzawa
Satoshi Yagitani
Akiko Yamada
Atsushi Yamamoto
Exhibition Committee
Chairperson Kazuo Sato
Vice Chairpersons Tomohiro Seki
  Shoji Tanaka
Secretary Hideo Iizuka
Members Takuji Arima
  Hideki Omote
Kazuhiro Komiya
Yasuhiko Tanabe
Hiroyuki Tsuji
Shinobu Nanba
Satoshi Yamaguchi
Hiroshi Iwai
Nobuyoshi Kikuma
Masaharu Takahashi
Finance Committee
Chairperson Masato Tanaka
Vice Chairperson Yoshiyuki Fujino
Members Wataru Chujo
  Amane Miura
Advisory Board Committee
Chairperson Hiroki Shoki
Vice Chairperson Takeshi Fukusako
Members Ananda Mohan (UTS)
  Joshua Le-Wei Li (UESTC)
  Qun Wu (Harbin Institute of Tech.)
  Kwai Man Luk (City Univ. of Hong Kong)
  Weng Cho Chew (University of Hong Kong)
  K.J. Vinoy (IISc Bangalore)
  Jaehoon Choi (Hanyang University)
  Young Joong Yoon (Yonsei University)
  Young-Ki Cho (Kyungpook National Univ.)
  Kam Weng Tam (University of Macau)
  Mazlina Esa (Universiti Teknologi Malaysia)
  Zhi Ning Chen (Institute for Infocomm Research)
  Dau-Chyrh Chang (Oriental Institute of Tech.)
  Kin-Lu Wong
(National Sun Yat-Sen University in Kaohsiung)
  Monai Krairiksh
(King Mongkut's Institute of Tech., Ladkrabang)
  Eko Tjipto Rahardjo (University of Indonesia)
  Michael Jensen (Brigham Young University)
  R. Ziolkowski (Univ. Arizona)
  Satish K. Sharma (Sandiego State University)
  Steven R. Best (MITRE Corporation)
  Christophe Caloz
(Ecole Polytechnique of Montreal)
  Ronan Sauleau (Universite de Rennes 1)
  Buon Kiong Lau (Lund Univ.)
  Yang Hao (Queen Mary University of London)
  Giuseppe Schettini (Roma Tre University)
  Stefano Maci (Univ. of Siena)
  Dirk Manteuffel
(Christian-Albrechts-University of Kiel)
   
Honorary Members L. Shafai (Univ. of Manitoba)
  Wen Xun Zhang (South-East Univ.)
  Antoine Roederer (ESA-ESTEC)
  Per-Simon Kildal (Chalmers Univ. of Technology)
  Juan Ramon Mosig (Ecole polytechnique federale de Lausanne)
  P. S. Hall (Univ. of Birmingham)
  W.-M. Boerner (Univ. Illinois at Chicago)
  Raj Mittra (Pennsylvania State Univ.)
  Robert Nevels (Texas A&M Univ.)
  Tapan Sarkar (Syracuse Univ.)
  W. R. Stone (IEEE Editor, USA)
  Tatsuo Itoh (UCLA)
  Magdalena Salazar Palma
(Universidad Carlos III de Madrid)
  Kunio Sawaya (Tohoku Univ.)
  Makoto Ando (Tokyo Institute of Technology)
  Naoki Inagaki (Nagoya Institute of Technology)